Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mayıs 2018> Daha Fazla

Filistin’de olan hep gariban, mazlum halka oluyor. Çatışma körüklendikçe halkın yerinden yurdundan edilmesinden, kadınların çocukların evsiz barksız kalmasından başka bir sonuç elde edilmiyor. Bu çatışma üslubunu tamamen bırakıp, iki halkı barıştırsak, o kutsal toprakları imar etsek, bir arada güvenlik içinde neşe içinde yaşasalar, her yeri bağlık bahçelik yapsak, okullar inşa etsek, oyun bahçeleri kursak, tüm hayatı değiştirsek daha güzel olmaz mı? Deccaliyet sürekli kavga istiyor, kan dökmek istiyor. Müslüman olarak biz ısrarla barış isteyeceğiz, dostluk isteyeceğiz, sevgi isteyeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Mayıs 2018> Daha Fazla

Zalimlik yapan her kim olursa Allah hidayet versin, hidayet vermiyorsa helak etsin. Hemen her yerde akla gelen tek çözüm kınama, kavga ve çatışma oluyor. Zalimler cezalandırılsın, adalet yerini bulsun. İsrail’in de zalimleri, varsa Filistin’in de zalimleri hak ettikleri hukuki karşılığı alsın. Ama hedef hep barış, huzur, kardeşlik ve dostluk olsun. Önce dostluk isteyelim, önce kardeşlik isteyelim. O güzel topraklar Musevilerin, Hristiyanların, Müslümanların birlikte, dostça yaşadığı yerler olsun. Aralarda dikenli teller, dev duvarlar olmasın. Neşe içinde halaylar çekilsin, zeytin ağaçları ekelim, her yeri bağlık bahçelik yapalım, gençler mutlu olsun. Hedefimiz hep güzellik, iyilik, barış ve dostluk olsun.
Filistin halkının kurtuluşu için gerçek çözüm üzerinde durmak önemlidir. Yıllardır kınamalar yayınlanıyor bir netice elde edilemiyor. Bambaşka bir yönteme ihtiyaç var. Müslüman zulme her zaman karşıdır ve bunu ifade eder, ama kınamalar tek başına kökten çözüm getirmez. Sevgiyi ve barışı telkin etmek kökten çözümü getirir. Sürekli çatışma, kavga, işgal, saldırı iki tarafa da sadece acı getiriyor. Acıların katlamalı olarak artacağı yollara değil, güvenliği ve barışı getirecek yollara uymak lazım. Sevgi en kolay olan, barış en kolay olan. Ama insanlar bunun yöntemini bilmiyor. Barışı sağlamak zor değil. Bir kelimeye bakar. “Hadi kardeş olalım” denilse her şey biter. İsrail halkı ile Filistin halkı peygamber soyu iki güzel halk. İkisi de dindar, ikisi de çalışkan, ikisi de temiz, ikisi de en güzel hayatı hak ediyor. Çatışmayı körükleyen her türlü üsluptan kaçınıp, birbirlerini koruyup kollayacakları, şefkat duyacakları bir üslup kullanmak barışı telkin etmek lazım. İki taraf da Allah’a iman ediyor, iki taraf da aynı Peygamberleri seviyor. Paylaşılamayan ne? Topraksa, Ortadoğu çok geniş bölge. Her yer boş geniş arazi. Filistinliler de İsrailliler de istedikleri her yere yerleşsinler. Bölgeyi ağaçlandıralım, güzelleştirelim, gençlere güzel imkanlar sağlayalım. Bağlık, bahçelik, neşe ve sevincin olduğu bir yer olsun. Müslümanlar, Museviler, Hristiyanlar bayram gibi yaşasınlar. Kardeş olmanın uçsuz bucaksız faydası var. Her şeyden önce Allah’ın rızasına uymuş oluruz. Kimse korku içinde yaşamaz, gerginlik duymaz. Silaha para yatırmak yerine bölgenin refahı, neşesi için para harcanır. Sürekli hayır, hasenat peşinde olunursa acımasızlıklar ortadan kalkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2018> Daha Fazla

Filistin’in çözümü iki tarafın birbiriyle kardeş edilmesidir. İsrail ve Filistin halkını birbirleriyle barışıp, dost kardeş olmaları için teşvik etmek lazım. Kavgayı körükleyen her konuşmadan kaçınmak gerekir. Kavgayı bir an önce yatıştırmak hayatidir. İki halk da aynı peygamber soyundan. Her ikisi de Hz. İbrahim’in evladı. İki peygamber evladı olan halkı barıştırmak bizim sorumluluğumuz. Uçsuz bucaksız o topraklarda kardeşçe, çok güzel yaşayabilirler. Biz her zaman kardeşliği teşvik etmeye devam edeceğiz.
Allah Filistin’de şehit olan kardeşlerimizi rahmetiyle kuşatsın, gazilere bir an önce şifa nasip etsin. Ortadoğu’da büyük olaylar katlanarak devam edecektir. Hadislerin işaretlerinden de bunu görüyoruz. Bizim temennimiz Filistin ve İsrail’in, peygamber soyu olan iki kardeş halkın bir an önce barışması, bölgeye huzur ve güvenliğin gelmesi. Allah bir an önce barışı hakim kılsın, Müslümanların, Hristiyanların, Musevilerin kardeşçe birlikte yaşayacağı bir ortam oluştursun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2018> Daha Fazla

Filistin halkı Hz. İsmail’in evlatları, hepsi Peygamber soyu nur gibi insanlar. Museviler de Hz. Yakub’un evlatları. Barışmalarını sağlarsak o güzel topraklar cennet gibi olur, her yer bayram olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mart 2018> Daha Fazla

Filistinli canlarımızın huzuru ve dindar Musevilerin rahat yaşaması için kardeşliği ve sevgiyi hatırlatan bir üslup kullanılması şart. Kavga mantığıyla hareket etmek olmaz. “Bu insanları buradan söküp atacağız” diyerek yaklaşılmaz. Öncelik sevgi, dostluk ve kardeşlik olmalı. Bunu dindarlar bir araya gelerek yapabilirler. İki halkı birbiriyle dost etmek esas olmalıdır. Bölgenin toprakları geniş, her yer herkesin olsun, herkes istediği yere istediği gibi yerleşsin yeter ki bu kavga bitsin.
Filistinliler de İsrailliler de Hz. İbrahim’in evlatları. İki taraf da Peygamber soyu. Hep birlikte sohbet edip, dua edip, huzur ve kardeşlik içinde yaşamak varken, çatışmalar, öldürmeler, cinayetler çok büyük bir zulüm. Sarılıp kardeş olmak varken ısrarla kavgayı istemenin mantığı yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Şubat 2018> Daha Fazla

Filistin de İsrail de Peygamber nesli. Bir Peygamberin iki evladı. Peygamber evlatlarının birbirini sevdiği, kardeş olduğu, dost olduğu bir ortam olsun istiyoruz. Tüm sorunların tek çözümü sevgidir. Hz. İbrahim’in evlatları birbirine sarıldığında bölge cennete dönecektir. İttihadı İslam’ın ilk adımı da bu sevgi olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Şubat 2018> Daha Fazla

İsrail ile Filistin arasındaki kavgayı Allah’ın izniyle bitireceğiz. İkisi de Peygamber soyu olan bu iki halkın kardeş olarak yaşamasını istiyoruz. Masum bir Filistinli şehit eden de masum bir Musevi’nin canına kıyan da zalimdir. Biz her türlü zalimliğe karşıyız. Filistinli canımız kardeşlerimizin huzur ve güvenlik içinde yaşamasını istiyoruz. Hz. Musa’nın bizlere emaneti olan Musevilerin her yerde güvenlik bulmasını istiyoruz. Allah’ın izniyle bu güzel barış ortamı Mehdiyet döneminde oluşacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ocak 2018> Daha Fazla

Filistin’e “İsrail ile masaya oturmazsanız maddi yardımda bulunmam” demek vicdana uygun değildir. Filistin halkı bir avuç insan, imkanları sınırlı, dış yardımla hayatlarını devam ettiriyorlar. İnsanlara böyle bir üslup kullanmak ayıptır. İnsan kendisine yapılmasını istemediğini hiç kimseye yapmamalıdır. Hiçbir ülkenin Filistin’e karşı üslubu bu olmamalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Aralık 2017> Daha Fazla

Öyle huzurlu güvenli bir ortam gelecek ki İsrail’de ve tüm Ortadoğu’da Filistinliler de İsrailliler de hiçbir baskı ve korku olmaksızın yaşayacaklar. Şu an bölgedeki dehşeti şeytan körüklüyor. Ne Müslüman ne Hristiyan ne Museviler rahat, tüm halklar korku içinde. Bu korkuların, dehşetin hepsini ilimle irfanla ortadan kaldıracağız inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Aralık 2017> Daha Fazla

Kudüs siyasi merkez haline getirilmesin. Şehrin 30 km kadar dışında Filistin ve İsrail kendi bölgelerinde Kudüs’ü başkent ilan etsinler. Ancak şehrin tarihi dokusuna hiç dokunulmasın. Diplomatik misyonlar en az 30 km dışarıda olsun. Kudüs’ün merkezi ibadet şehri olarak kalsın. İsrail resmi açıklamayla ilhak niyeti olmadığını açıklasın. ABD de resmi açıklamayla mevcut haritanın değiştirilmesini kabul etmeyiz desin. İlhak ihtimalinin olmadığı resmi açıklamalarla teyit edilsin. Harita değiştirilmeyeceği garanti edildikten sonra Doğu Kudüs Filistin’in, Batı Kudüs İsrail’in başkenti olursa bir sorun olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Aralık 2017> Daha Fazla

Filistin ve İsrail’i barıştırıp normal yaşamalarını sağlamak lazım. Bu toprakların barış yurdu haline gelmesi lazım. O duvarlar, polisler, askerler olmadan yaşanan topraklar olması için gayret etmemiz gerekir. Sert, kavgacı üsluptan hep kaçınmak gerekir. Çatışmadan bir netice çıkmaz. Sevgi ve kardeşlikle çözüm bulmak gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2017> Daha Fazla

Dostça ve kardeşçe yaklaşılsa Filistinliler ve İsrailliler arasındaki sorunlar da çözülür. Bir arada refah içinde yaşayabilirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Temmuz 2017> Daha Fazla

İsrail sevgiyle yaklaşılsa nezih tavır gösterecek bir ülkedir. Filistin ve İsrail arasında bir yol bulalım, birbirlerini sevdirmeye çalışalım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Temmuz 2017> Daha Fazla

Bir an önce İsrailoğulları ile İsmailoğullarını barıştırıp, bölgede huzur içinde yaşamalarını sağlamak lazım, yoksa acılar büyük olur. İsrail ve Filistin halkının o güzel topraklarda dostça, kardeşce yaşaması mümkün. Nefreti körüklemek kimseye fayda sağlamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Temmuz 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Filistinlileri 1900'ün başından beri adım adım topraklarından atmak için ince bir siyaset izliyor, bu sinsi siyasetin temelinden biri de Filistinlilerin üzerindeki baskının artmasını sağlamak. Bunun için bir kaç kişiyi kışkırtıp şiddet körükleniyor, bu şiddete karşılık olarak da mazlum Filistinlilerin ezilmesi ve göç etmesi sağlanıyor. Kör bir açmaz oluşuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Temmuz 2017> Daha Fazla

İsrail ile Filistin arasındaki duvarları yıkalım, Filistinli kardeşlerimiz topraklarına dönsünler, o topraklarda güzel bir medeniyet inşa edelim. İsrail-Filistin barışının sağlanmasında Türkiye öncü olsun. İki halkın en güzel şekilde yaşayacağı barış, sevgi dolu bir ortam oluşturalım.
İsrail ile Filistin arasındaki meseleyi açmaza sokacak yöntemler değil, barışı tesis edebilecek akılcı yöntemler uygulanması önemlidir. İsrail ile Filistin arasında kalıcı barış için çaba gösterelim, Filistinli kardeşlerimiz topraklarına geri dönebilsin, her türlü şiddet kalksın.
Akılsızca şiddet eylemi yapanların amacı İsrail'i değil Müslümanları yıldırmak. Filistin halkını o topraklarda yaşayamaz hale getiriyorlar. Filistin adına şiddet eylemi yapanlar Filistinli sivillerin kendi topraklarını terk etmesine sebep oluyorlar. Zararları sadece Müslümanlara. Filistin'i tamamen Müslümanların elinden almak için en şeytani yöntem izleniyor. Bir kaç kendini bilmezin saldırganlığı neticesinde tüm Filistin halkı zarar görüyor. Oysa iki halk iki Peygamberin çocukları bir arada kardeşçe yaşayabilirler. Osmanlı zamanındaki gibi barış içinde huzurla yaşarlar.
İngiliz derin devleti Filistin'in haritadan silinmesini istiyor, bu yüzden bir avuç adamı kullanıp iki tarafı birbirine karşı tahrik ediyor. Bir avuç İngiliz derin devleti yancısının yaptığı eylem İsrail'e "kendini koruma hakkı" oluşturuyor ve Filistin toprakları adım adım eriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2017> Daha Fazla

Nefretle bir yere varılmaz. Asabi, kindar anlayışla hiçbir sorun çözülmez. Allah sevgisinden kaynaklanan bir sevgi ve merhamet olmalı. İsrail Filistin meselesinde toprak sorunu değil sevgisizlik sorunu var. Nefret kalkar, sevgi ve kardeşlik ruhu oluşursa hemen barış hakim olur.
Allah sevgisi güçlü olduğunda derin bir şefkat, merhamet ve fedakarlık olur. Filistin İsrail sorununun çözülmesi de Allah sevgisiyle olur. Filistinli gençlerin de İsrailli gençlerin de Allah'ı çok sevip samimi dindar olmaları durumunda birbirlerine saygı ve sevgi duyarlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Aralık 2016> Daha Fazla

Abdülhamit devrinde Filistin'deki Musevi nüfusu 80 bine çıkmış ve 36 Musevi yerleşim yeri oluşturulmuştur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Kasım 2016> Daha Fazla

Mısır'ın, Pakistan'ın, Filistin'in, Suriye'nin, Irak'ın çektiği acıların hepsinin kökeninde münafıklar vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ağustos 2016> Daha Fazla

İsrail Filistin arasındaki anlaşmazlığın tam olarak çözülmesi Mehdiyet vesilesiyle olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Temmuz 2014> Daha Fazla

“Filistin’in haklı mücadelesi” denilen şey, İsrail’le Filistin’in barışıp, kardeşlik içinde yaşamasıdır. Yoksa bölgeden İsrail’in yok edilmesi, haritadan silinmesi değil.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2013> Daha Fazla

Hem İsrail’e hem Filistin’e, Filistin’in iyi insanlarına, İsrail’in iyi insanlarına, şefkatli insanlarına şefkat göstermek, muhabbet göstermek, yakınlık göstermek İslam ahlakının bir gereğidir. Birini bir kenara koyup diğerini ön plana almak Müslüman’a yakışmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2013> Daha Fazla

Bir avuç Filistinli var, bir avuç İsrailli var. Yıkın duvarları, dedik. İnşaAllah yıktıracağız. Allah korur, duvar korumaz. Duvara bir bomba atarsın, yıkılır duvar. Duvar mı koruyacak? Allah koruyacak. Allah’ın şefkatine, Allah’ın sevgisine sığınacaklar, merhametine sığınacaklar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2013> Daha Fazla

Filistin, Darwinist dindar değil, gerçek dindar olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ocak 2013> Daha Fazla

İsrail ve Filistin aynı peygamber babanın evlatları, torunları. İttihad-ı İslam olsa bu ızdıraplardan kurtulacaklar, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2013> Daha Fazla

İsrail Hz. İsrail (as)’ın, Filistin Hz. İsmail (as)’ın evlatları. Bölgede uçsuz bucaksız boş araziler var. İsrail’de, Filistin’de istedikleri gibi yaşasınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Aralık 2012> Daha Fazla

İmanı kurtarmak, bütün toplumun imanlı olmasını istemek. Özellikle gençliğin, özellikle FKÖ’nün. Birinci hedef bu olacak. Kuran ahlakının Filistin’de tam yaşanması ve bütün Müslüman ülkelerin kurtulması.
Filistin’de yapılması gereken; iman hakikatlerinin anlatılmasıdır, Kuran mucizelerinin anlatılmasıdır. Darwinizm, materyalizme karşı işte bu Yaratılış Atlaslarıyla gençler orada ilmi mücadele yapsalar yaygın sol düşünceye karşı hemen sonuç alınır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Aralık 2012> Daha Fazla

Filistin’le İsrail savaşacaktı, son anda durduruldu. Durduran Kral Mesih’tir, Shiloh’tur yani Mehdi (as)’dır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Kasım 2012> Daha Fazla

İsmailoğulları sevgiyi, coşkuyu, Mehdiyeti ön plana alsınlar. Bir anda ortalık sütliman olacaktır.
Filistin’de İttihad-ı İslam’ı istesinler. “Yarabbi bize sevgiyi nasip et, dostluğu nasip et, kardeşliği nasip et. Bütün bölgeyi barış denizi yap“ desinler.
Filistin de toplansın, 500.000 kişi, “Yarabbi bize Mehdi (as)’ı gönder” desinler. Bir tane bile bomba düşmez üstlerine. “Yarabbi bize İsa Mesih’i gönder, Yarabbi bize Mehdi (as)’ı gönder” desinler. Sütliman olur ortalık. Sırf bunu demeleri bile durdurur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Kasım 2012> Daha Fazla

Filistin’de şu an akan kan Mehdi (as)’ın zuhur etmemesindendir. Yani Kral Mesih’in, Moşiyah’ın zuhur etmemesindendir. Bu bir bela olarak, felaket olarak geliyor. Mehdi (as) çıktığında damla kan akmaz. Kimse de korku yaşamaz.
Filistin’de de gençler İttihad-ı İslam’ı istediklerine dair çok güçlü bir üslup kullansınlar ve “Yarabbi bize Mehdi (as)’ı göster, İsa Mesih’le görüşmeyi bizlere nasip et” diye Allah’a dua etmeleri lazım. Ve yüksek sesle bunun duyulması lazım. O zaman o bölgeye bereket gelir, güzellik gelir. Onun dışında felaket bitmez.
Filistin’de biz İttihad-ı İslam’ı duymuyoruz. Bunu bir duyalım. Allah öbür türlü bereket vermiyor. “Yarabbi bizi Mehdi (as)’a kavuştur, İsa Mesih’i görmekle bizi şereflendir” diye dua etmeleri lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Kasım 2012> Daha Fazla

İsrail ve Filistin arasında ateşkesin karşılıklı olarak sağlanması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2012> Daha Fazla

Filistin İttihad-ı İslam’ı istemezse, Museviler de Moşiyah’ı istemezlerse bela yol bulup girer. Nefes almadan bela yağar, Allah esirgesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Kasım 2012> Daha Fazla

Filistinliler, İsrail’e barış, kardeşlik içinde yaklaşsalar, Moşiyah’ın gelişi için, Mehdi (as)’ın gelişi için Musevilerle birlikte dua etseler, orayı bir barış yurduna çevirseler o zaman esir konumları da kalmaz. Oralar Filistinlilerin de olur zaten. O sınırlara da gerek kalmaz, o duvarlara da gerek kalmaz. Hepsini yıkarlar,barış içinde kardeşçe yaşarlar, gayet de güzel olur. Kimse de Filistinlilere bir şey diyemez. Hiçbir ülke de aleyhlerinde olmaz.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top