Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mayıs 2015> Daha Fazla

Rahatlıkta, Allah'a karşı geniş çaplı birleşip, neredeyse dünya çapında birleşip isyan ediyorlar. Ezildiklerinde de Allah'a müthiş dua edip yalvarıyorlar. Bu ezilmeye ne gerek var? Yapma işte, akıllı ol, Allah'a tövbe et. Allah'a hamd et. ‘Ya Rabbi, Sen büyüksün’ de, ‘Seni çok seviyorum’ de, sana yağmur gibi nimet yağdırsın. Niye belanı arıyorsun? Niye azıp kuduruyorsun? Niye kendini eziyorsun?

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Nisan 2015> Daha Fazla

Şımarma, azıtma ve insanlara gösteriş yapma iç içedir. Gariban insanlara poz yapıyor. Sen de garibansın, insanlar da gariban. Ölüp gideceksin. Aklını başına al. Etten kemikten oluşmuşsun nihayet. Elbise giysen ne olur? Bilgisayarın olsa ne olur? Telefonun olsa ne olur? Et kemik olduğun için ölüyorsun, mezarın altına koyuyorlar, paramparça olup çürüyeceksin. Niye şımarırsın? Niye azıtırsın? Niye gösteriş yaparsın?
Gösteriş yaptığın da ölecek, sen de öleceksin. Gösteriş yaptığın nedir? Birkaç elbise, birkaç takı, belki bir araba, belki bir telefon.. Kardeşim, mezara girdiğinde hepsini bırakıyorsun. Masanın üstünde Iphone'un da kalıyor, bilgisayarın da kalıyor; sen toprağın altında oluyorsun. Sadece bir kefen.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Aralık 2014> Daha Fazla

Küfür Müslümana bakarken Allah onların gözünde bir perde meydana getiriyor. Oradaki güzelliği göremeyecek hale getiriyor onları. “Bunlar hayatı yaşamıyorlar” diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Eylül 2014> Daha Fazla

Dinsizlik egoistliği getiriyor, egoistlik acıyı getiriyor, acı çaresizliği getiriyor, ızdırap içinde inliyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2014> Daha Fazla

Bir kısım insanlar Müslümana karşı çok pervasız ve rahat olabiliyorlar. Halbuki asıl müminlere sevgi ve saygı duyulması lazım. Küfür içinde olanlara kurtarmak amacıyla şefkat duyarsın.
İman ehline karşı insanların kalbinde bir öfke olur. Mesela küfür içinde olan bir insanla konuşurken saygılı olurlar, değer vererek konuşurlar. Ama mümin olduğunda içine garip bir şeytani öfke duyuyor. Allah’a sığınılması gereken bir şeytani içgüdü. Bu müminin tabii çok lehine olan bir şey. Müminlerin oturdukları yerde her dakika, her saat sevap almalarını sağlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2014> Daha Fazla

Küfür menfaati olduğu müddetçe dosttur. Menfaati bittiği yerde karşına hasım olur. Ama Müslümanlıkta öyle değil. Müslümanlıkta sabır var, şefkat var.
Küfre özenmemek lazım. Küfürde huzur olmaz, vefa olmaz, gerçek arkadaşlık olmaz. Menfaati bittiğinde seni harcar, menfaati bittiğinde seni yakar. Vefasızlığın kol gezdiği acı bir dünyada yaşarsın. Sabah kalktığında bile sana kalleşlik yapabilir. İki saat sonrasının bile garantisi yok. İki saat sonra bambaşka adamla karşılaşabilirsin küfürde.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2014> Daha Fazla

Küfürde sağlamlık yok. Adamla konuşuyorsun, bir de bakmışsın gitmiş pislik yapıyor. Dışarıda sapıklık, manyaklık yapıyor. Menfaati kadar yanaşmak istiyor. Menfaati olmadığında gelmek istemiyor. Halbuki İslam’da menfaat olmadan Allah’a kul olmak var. O yüzden çok güzel yaşanıyor. Sürekli istikrarlı bir düzgünlük var.
Küfürde bir şey yok. Küfürde sapıklık var, pislik var, vefasızlık, kalleşlik var, oyun var, bozuk konuşma var, tahammülsüzlük var. Adamlarla konuşuyorsun iki saat sonra bakıyorsun kalleş bir tavır almış. Müslümanda istikrar var. İki saat sonra da sağlamdır, on gün sonra da sağlamdır, bir yıl sonra da sağlamdır, yirmi yıl sonra da sağlamdır, Allah rızası için.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Haziran 2014> Daha Fazla

Küfür, Müslüman olan için, “enayilik yapıyor” der bazen, haşa. Halbuki o uyanıklık yapıyor, en akıllı hareketi o yapıyor. Ömrüne bereket geliyor, içi güzelleşiyor, dışı güzelleşiyor. Vücut organları bile bayram eder, içi, dışı bayram eder. Gözüne anlam geliyor, yüzüne anlam geliyor, aklı, basireti açılıyor, konuşması güzelleşiyor.
Küfürle İslam karışabilir gibi de görünüyor baktığında, karışmıyor, öyle bir şey yok. Karıştığında zehir meydana gelir. Bereketsizlik olur. Allah sessiz sedasız bedenen de çökertir, ruhen de çökertir.
Allah’ı unutmuş insanlarda, zevk gücü Allah tarafından kısa sürede elinden alınır. “Eskisi gibi eğlenemiyorum” diyor. “Eskisi gibi müzikten zevk alamıyorum. Bana bir şey oldu” diyor. Sana bir mucize oldu görsene işte. “Bıktım da ondan herhalde” diyor. Muhabbetten bıkılmaz. Güzellikten bıkılmaz. Sana bela geldi. Allah’a sığın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Mayıs 2014> Daha Fazla

Müşrik, Müslümana bir hayrın gelmesini istemez; Müslümanın gülmesini, eğlenmesini, güzel giyinmesini, güzel evde olmasını, tahsilli olmasını, kaliteli olmasını istemez. Kendisi gibi pisliği her yerde savunur. Herkesin pislik içinde olmasını ister. Buna müsaade etmeyeceğimiz açık. Allah müsaade etmez, kulunu da vesile eder.
Sen de Kuran’a teslim ol, sen de Allah’ı sev, sen de aşkı yaşa, sen de tutkuyu yaşa Allah seni de güzelleştirir. Hasetliği, kini, nefreti, kıskançlığı yaşarsan ne oluyor? Hücre kanserleşiyor. Burnu çirkinleşiyor, ağzı çirkinleşiyor, eli çirkinleşiyor, vücudu çirkinleşiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mayıs 2014> Daha Fazla

Bir insan Allah Katına giden, cennete giden bir insan için dövünüyorsa, ağlıyorsa, yerlere yatıyorsa Allah’ın yarattığını beğenmiyor demektir, Allah’a isyan ediyor demektir haşa. Ama Allah’a şükrediyorsa hamd ediyorsa, sevinç içinde bu vuslatı, bu Allah’la birleşmeyi güzel görüyorsa, cennete intikali güzel görüyorsa bu mümin vasfıdır. Öbürü müşrik vasfıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2014> Daha Fazla

Her gün insan ölür. Dünyadayız biz, imtihan ortamı. Her gün hastalanan olur. Matemi nereden çıkarıyorsun? Kuran'da yok. İslam dininde böyle bir anlayış yok. Ama müşriklikte var. Totem anlayışında, totemik inançta var. Pagan dinlerinin özelliği. Ama İslam'da böyle bir şey yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ekim 2013> Daha Fazla

Hasetle bir yere varamazlar. Haset ettikçe Allah nimetini mümine daha çok artırır. Onlardan da nimeti daha çok alır. Gittikçe onları buruşturur. Gittikçe kavurur. Gittikçe içlerine kapanır, çöker, sevgisiz, merhametsiz, muhabbetsiz, kalpsiz, derinliği olmayan hasta insanlara dönüşürler. Allah esirgesin.
Allah, kalbi kara olanlara, huysuz, ters, aksi, insanların nefret ettiği insanları nasip ediyor. Müminlere, güzel huylu insanlara, insanları sevenlere de Allah, sevgi dolu, kalbi muhabbetle dolu, nur gibi insanları nasip ediyor. Cennette de böyle, dünyada da böyle.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ekim 2013> Daha Fazla

Mücadele dürüstçe ve ilimle yapılır, çirkefçe iftiralarla değil.
Bir kısım insanlar Müslümanların mazlum ve efendi olduklarını, şefkatli olduklarını bildikleri için Müslümanları kolay görüyorlar. Ama küfrün nasıl karşılık verebileceğini bildikleri için küfre karşı daha temkinli oluyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Eylül 2013> Daha Fazla

Birçok anormal tavır bir araya gelince göz ona dayanamaz, beyin de ona dayanamaz, hücre de ona dayanamaz. Bakıyorum, hücreleri de isyan ediyor. Eti de kuruyor, bakışı da bozuluyor. Sesi de bozuluyor, mantığı da bozuluyor.
İnsanlara bakıyorum, gözleri bomboş. Niye? Hasetlik bir yandan, kıskançlık bir yandan, gaddarlık bir yandan, sevgisizlik bir yandan, insanlardan korku bir yandan, Allah'a teslimiyetsizlik bir yandan, rekabet ruhu bir yandan.
İnsanlar yalan söylemeye, hatayı başkasına yüklemeye çok meraklıdır. Oysa Allah insanın bu tip adice oyunlarla kendisini kurtaramayacağını bildiriyor.
Gaddar, egoist insanı Allah'tan kimse kurtaramaz.
Tertemiz, imanlı Müslümanlarla uğraşmak -bazı kişiler için söylüyorum-, kolay gördüğü için kabadayılık yapmaya kalkmak uğursuzluk getirir. Allah mazlumu korur, mazluma zaten hiçbir şey olmaz. Ama olan, yanlışlık yapana olur inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2013> Daha Fazla

Bazı Müslümanlarda 'yaşasın holdingçilik' zihniyeti hakim. Bazılarına göre ise Müslümanlık ağaç dikmek, sanayiyi geliştirmekten ibaret.
İçten pazarlıklı, şüpheci, karanlık, iyi niyetli olmayan, dürüst olmayan, kalbinde fesat olan, insanların iyiliğini istemeyen, sevgiye içinde muhabbet duymayan bir insanın Allah basiretini bağlar, ferasetini bağlar. Abuk sabuk hareketler yapmaya başlar. Bakışı bozulur, konuşması bozulur, mantığı bozulur. Allah engeller koyar, bereketsizlik gelir.
Hased edenler, üzerlerindeki bu kirden ve nursuzluktan kurtulsunlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2013> Daha Fazla

Müslümanı mazlum görüp saldıranlar küfre karşı bayağı saygılı oluyorlar. Çünkü küfre aynı şeyi yapsalar nasıl yırtıcı bir karşılık alacaklarını çok iyi biliyorlar, dolayısıyla korkuyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Eylül 2013> Daha Fazla

Nefret az bir emekle çok kolay elde edilebilir. Gaddarlıkta da hayvani içgüdü yeterlidir, akıl kullanmaya ihtiyaç yoktur. Ama sevgi öyle değildir. Yoğun olarak akıl ve irade kullanılması, emek verilmesi gerekir. Sevgi hassas bir şeydir, çabuk devrilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2013> Daha Fazla

Zalimi yaratan da Allah’tır. Zalim imtihan için gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ağustos 2013> Daha Fazla

Bakın haset edenlere, çok itici çok çirkindirler. Haset edilen insanlara bakın çok güzel, nurludurlar. Haset edildikçe güzelliklerini Allah artırır. Sağlıklarını artırır, ömürlerini uzatır. Onların ömründen alır, onlara verir. Onların nurundan alır, onlara verir. Onlarda iyi olan ne varsa alır. Onlarda bir rahatsızlık varsa o rahatsızlığı alır Allah, onlara verir. Bu Allah’ın kanunu. Böyle bir cezalandırma metodu var Cenab-ı Allah’ın.
Haset edilen insan daha güzelleşir. Haset eden de gittikçe daha çirkinleşir. Allah’ın kanunudur bu.
Bazı insanlar hep nefreti istiyorlar, nezaket ve güzellik bu insanları rahatsız ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2013> Daha Fazla

Ölümü uzak gören insanların üzerinde garip bir lakaytlık oluyor. Bu kişiler sadece kendi işi, ailesi, yemesi içmesi gibi konularla meşgul oluyorlar. Hakkı savunmada ve anlatmada ise son derece çekingen ve korkak bir tavır sergiliyorlar. Halbuki ölüm, her insana çok yakındır. Allah için samimi bir gayret içinde olunması lazım.
Allah'ın “Habibim” dediği Peygamberimiz (sav) ile tartışmak isteyenler hatta haşa ona akıl vermeye kalkanlar bile oluyordu. Halbuki vahiy alan bir Peygambere itaatin dışında bir tavır olmaması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2013> Daha Fazla

Küfretmek çok kaba ve çirkin bir hareket. Akılcı eleştirmek varken küfretmeye ne gerek var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2013> Daha Fazla

Dinsizlik insanları mahveder, mutluluğu alır götürür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mart 2013> Daha Fazla

Bütün mehdilerle alay edilmiştir, bütün peygamberlerle alay edilmiştir -güya-. Ama diyor ki ayette, “Alay ettikleri şey onları sarıp kuşattı”. Sonunda mağlup oluyorlar. O onların ahmaklığından ve aptallığından. Peygamberle alay etmek, mehdilerle alay etmek ahmaklık alametidir. 101 alametinden biri de odur. Peygamberlerle alay eder ahmaklar. Bayağı alameti vardır ahmağın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2013> Daha Fazla

Dünya Allah’ın korumasında. Ama Allah’a yakın olunmadığında, Allah’ı sevmeyenler olduğunda, Allah’ı unutanlar olduğunda Allah da “İnsanları unuturum” diyor, “Siz Beni unutursanız, Ben de sizi unuturum” diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Şubat 2013> Daha Fazla

Zalim ve cahillik insanın ruhunda vardır. İnsan o zalimliğini ve cahilliğini Kuran’ın nuruyla aydınlatıyor ve kendini Kuran’ın nuruyla yüceltebiliyor. Öbür türlü hasta oluyor insan.
Kötü ahlak insanın ruhunu yakar.
Hased insanı çökertir. Kıskançlık insanı deliye çevirir, çirkinleştirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2013> Daha Fazla

Farfara, şamatacı bazı tipler oluyor. Onlarda sevgi olmaz. Onlarda derinlik, Allah korkusu, Allah sevgisi, şefkat, merhamet, nezaket, adap edep olmaz. Onlar küfrün denizine, suya girmiş adam gibi dalar. Yıkanır onun içinde o. O kafadakilerle beraber yıkanır. Müslüman öyle batağın içine hiçbir şekilde girmez. Damlasını bile üzerine sıçratmaz öyle çirkefin. Çok dikkat eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ocak 2013> Daha Fazla

Küfür içinde olmak insanları çok çirkinleştiriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2012> Daha Fazla

Birçok insanın kalbine nefret oturmuş. Çok çirkindir nefret ehli. Kendileri de cehennem hayatı gibi hayat yaşıyorlar, çok büyük akılsızlık ediyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2012> Daha Fazla

En büyük sorunlardan bir tanesi, insanların birbirine güvenmemesi. Değer vermemeleri, kendilerini üstün görmeleri, gurur yapmaları, kibir yapmaları, kendinde büyüklüğü –haşa- ilahlık derecesine getirmeleri kendilerini mahvediyor ve çok ızdırap veriyor insanlara bu.
Uyuşturucu, antidepresan yiyecek içecek gibi kullanılıyor. Neden? Çünkü Mehdiyetin o güzel, sıcak iklimi oluşmadı. Sevgi oturmadı dünyaya, merhamet oturmadı, dostluk oturmadı. O öyle olunca antidepresanlar gıda haline geliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Aralık 2012> Daha Fazla

Resulullah (sav) hep şendi, Hz. Ali (ra) şendi. Yas tutmak putperest inançlardan kalma bir adettir.

A9TV; 25 Ekim 2012> Daha Fazla

Sevgi kıskanılmaz. Sevdiğine birisi zarar verecekse eğer, onu korursun, o kıskanılır. Veyahut sevdiğine kıyamazsın, onu kıskanırsın, inşaAllah. Yoksa sevgiyi niye kıskanasın? Delilik bu, çok anormal bir harekettir sevgiyi kıskanmak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ekim 2012> Daha Fazla

Şimdi insanların en çekindikleri en rahatsız oldukları şey nedir? Ön yargı, çok çabuk karar vermeleri, bir şeyin batın yönünü, hakikat yönünü, gerçek yönünü araştırmadan insanları suçlamaları. Bu, ahir zamanın en berbat yönlerinden bir tanesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2012> Daha Fazla

Eğer Allah’tan korkmuyorsa, acımasızsa, ahlakı, kişiliği bozuksa kadın çok tehlikelidir. Aynı şekilde, aynı ahlaktaki erkek de çok tehlikelidir. Her türlü kahpeliği her türlü çirkin şeyi yapabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Eylül 2012> Daha Fazla

Güzelliğe kin duyulmaz. Güzellik takdir edilir.Nefretle yaklaşıyorlar. İşte bu Darwinist, materyalist eğitimin sonucunda oluyor. Sevgiyle yetiştirilse insanlar böyle olmaz. Sevgiyi hedeflese böyle olmaz. Coşkun bir sevgiyi hedeflemek lazım. Zaten bizim fıtratımızda var sevgi. BİZ SEVMEK VE SEVİLMEK İÇİN YARATILDIK.Hep bunu ararız.
Sevgi gözüyle bakan güzelliklerden zevk alır. Haset eden insan ise güzelliklere karşı nefret duyar.
Kıskanmak çok küçük düşürücü, aşağılayıcı bir şey ama gıpta etmek güzeldir. “O ne güzel” dersin, “Yarabbi beni de güzelleştir” dersin, bu gıptadır. Kıskançlık nedir? “Yarabbi” diyor “Ondaki güzelliği elinden al.” Zoruna ne oldu? Ahlaksızlık bu. Zulüm.Onun devrilmesini istemek, yok olmasını istemek zulümdür, deccallıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2012> Daha Fazla

İnsandan nefret etmek delice bir şeydir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ağustos 2012> Daha Fazla

“Kötü şehrin bitkisi kavruktur” diyor Cenab-ı Allah. Hakikaten leş gibi oluyor küfrün hâkim olduğu yerler. O şehirlerde bir soğukluk, bereketsizlik ve bir pislik oluyor, bereket gidiyor. İnsanlar çirkinleşmeye başlıyor, insanlar kavruluyor. Kavruk, kötü, kokuşmuş, pis insanlar oluşmaya başlıyor. İnsan yüzüne bakmak istemiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ağustos 2012> Daha Fazla

Samimi olan, Allah yolunda mücadele eden, vatanın, milletin birliği beraberliği için mücadele eden, gece gündüz gayret eden Müslümanlara alçakça, haince komplolar hazırlayıp gece yarıları böyle çakal bir üslupla bir kısım itlerle işbirliği yaparak “Nasıl oyun oynayabiliriz, nasıl acaba pislik yaparız” diye düşünürsen Allah hiç ummadığın yerden belanı verir.
SEN MAZLUM, TERBİYELİ, SAYGILI MÜSLÜMANLARLA OTURUP UĞRAŞMAYA KALKARSAN ALLAH BELANI VERİR.AKLINI BAŞINA AL. ALLAH’I DENEMEYE KALKMA. Allah’ın defalarca bela verdiğini de gör. Belayı anlamazdan gelme.
Marksistlere, Leninistlere, Darwinist, materyalistlere karşı ilmi ve akılcı mücadele veren insanların elini kolunu bağlayacak şekilde atak yapmaya kalkmak, komplo hazırlamaya kalkmak ahlaksızlık ve terbiyesizliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ağustos 2012> Daha Fazla

NEFRET ÇOK ZOR, SIKICI, YORUCU, KİRLETİCİ, ÇİRKİNLEŞTİRİCİDİR. Nefret dolu insanlara bakıyorum, acayip pis suratları, ağızlarından nefret akıyor. Kelimeler nefretle bezenmiş. Etlerine yansımış nefret. Hâlbuki sevseler ne güzel. Çekirgeler de güzel, kuşlar da güzel, yapraklar güzel. Hepsinin üstünde insanlar çok güzel, kadınlar çok güzel, çocuklar güzel.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2012> Daha Fazla

Terslik, ters cevap vermeler, küsme, darılma, taktikler, uygulamalar… Kendi elleriyle dünyayı cehenneme çeviriyorlar. Bırak, normal insan ol. Güler yüzlü ol, sevecen ol, Allah’ın nimetlerine sevin. İnsanlar hakkında olumlu düşün, güzel düşün. Onları sevindirecek bir şeyler yap. Hoşlarına gidecek bir şeyler yap. Onlar da sana yapsınlar. Rahat, güzel yaşa.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Temmuz 2012> Daha Fazla

AHLAKSIZ ANNE BABANIN KUTSALLIĞI DİYE BİR KONU OLMAZ. Hapishaneler babalarla dolu, annelerle dolu. Ahlaksızsa onun anne babalığı geçerli değildir. Güzel ahlaklıysa anne baba olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Temmuz 2012> Daha Fazla

Dinle imanla eğlence olmaz. Namazla eğlence olmaz, namazla dalga geçilmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Temmuz 2012> Daha Fazla

İmani bir konuda şaka yapmak hiçbir şekilde eğlendirici değil. Açıcı falan da değil. Yani biz Allah'tan korkuyoruz, Allah'a saygılıyız. Allah'ı çok çok seviyoruz, aşığız Allah'a. İnsan aşığına, derin sevgi duyduğuna bu tip münasebetsiz -haşa- şakalar yapamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2012> Daha Fazla

SEVGİ DOLU İNSANLAR ÇOK NADİR. Çok nursuz birçok insan. Sürekli böyle pis bir üslup, itici üslup, kavgacı bir üslup, laf sokan üslup. Bunu bazen bazı ülkelerde siyasete de sokuyorlar. Nefret tohumları eken bir yapı. Şeytanlık bu sistem içerisine de girdi. Hâlbuki parti sisteminde yine kardeşçe ve dostça bir sistem olması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2012> Daha Fazla

İslam’a hizmet oldu mu bin bir dereden su getiriyor. Yok işte, “anam müsaade etmiyor, babam müsaade etmiyor, okulum müsait değil, çevrem müsaade etmez”. Peki küfür oldu mu, ahlaksızlık oldu mu, tuğyan dalaleti oldu mu ne ananı dinliyorsun ne babanı dinliyorsun ne şunu ne bunu. Akıl almaz deli cesareti gösteriyorsun. Delice girişimlerde bulunuyorsun ve hiç tereddüt de etmiyorsun. Garip şeytani bir yetenek gösteriyorsun.
İnsanların birçoğu böyledir; küfür dedin mi onda derin bir istek, küfre karşı derin bir yaranma arzusu vardır. Müslüman’ca bir hizmet, Müslüman’ca bir tavır olduğunda onda durur, durgunlaşır, konuşma yeteneğini kaybeder, azmini kaybeder ama küfürle ilgili bir imkan olduğunda Müslümanlar da orada yoksa, Müslümanlığın gücünün olmadığına inanıyorsa hayret edilecek şekilde bir küfür karakteri, küfür yeteneği gösterir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Haziran 2012> Daha Fazla

Yas ne demek? Allah’ın yaptığına karşı protesto eylemi yapmış oluyorsun. Allah’a isyan protestosu. MÜSLÜMANLIKTA YAS HARAMDIR.
ALLAH'I SEVEN, ALLAH'IN VERDİĞİ CANI, ALLAH ALDIĞINDA SEVİNÇ DUYAR. HAYIR VARDIR, GÜZELLİK GÖRÜR. İnşaAllah cennete gittiğine inanıyoruz. AĞLAMAK HAŞA ALLAH’I ADALETSİZ GÖRMEK ANLAMINA GELİR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mayıs 2012> Daha Fazla

Cenab-ı Allah’la uğraşırlarsa Allah da onlarla uğraşıyor. Allah’a düşmanlık ederlerse Allah da onları eziyor.
Dünyanın tadı tuzu kaçtı. Ekonomi yattı, sanat yattı, bilim yattı, intiharlar arttı. İnsanlar için hayatın bir anlamı kalmadı. Sana bunca güzelliği sunan, bunca iyiliği sunan Allah’ı –hâşâ- hiç yerine koyarsan, O da senin canını yakar tabii ki.
ALLAH’I SEVMEDEN, ALLAH’A CANDAN YAKIN OLMADAN DÜNYAYA RAHAT YOK. İsterse denesin insanlar Allah esirgesin, mahveder Allah ve ediyor. Çok sıkılıyor insanlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2012> Daha Fazla

Nefretin olduğu, entel dantel, deli kafanın hakim olduğu bir ortamı düşünün. Cehenneme döner ortalık, acayip sıkıntı verici olur. Çok çok kötü olur. Anadolu’nun o sevecen ruhunu bütün her yere hakim etmek lazım.
İnsanlar boş yere acı çekiyor. Mesela oturup maçlardaki şu öfke falan. Halbuki insanları sevmek çok kolaydır. Allah’ı anlamak çok kolaydır. Huzurlu yaşamak çok güzeldir. Sinirli yaşamak çok zor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2012> Daha Fazla

Allah insanı zalim ve cahil yaratıyor. İnsanlar onun için, başkalarına bakıp hata yapıyor. “Şu imansız, şu anormal, şu sahtekar, bilmem ne” diyor. “İnsanlar zaten çoğu iman etmez” diyor Allah ayette. “İman edenlerin çoğu da Allah’a şirk koşmadan iman etmez” diyor. Bu Allah’ın hükmü. Bunda şaşacak bir şey yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mayıs 2012> Daha Fazla

GAYRİ MEŞRU İLİŞKİYE GİREN ERKEK DE FAHİŞEDİR. Onda da bir soğukluk, gariplik ve aklında bir acayiplik oluyor. Tavırlarında bir acayiplik oluyor.

A9 TV 3 Mayıs 2012> Daha Fazla

HASET EDENİNİZ ÇOK OLUR. DOLAYISIYLA DA SEVABINIZ ÇOK OLUR. Ne mutlu size, ne mutlu bizlere, maşaAllah. HASET EDENİN DE ALLAH AKLINI ALIR. DELİ OLURLAR HASET EDENLER. Akli dengesi yerinde olmaz, ruhu bedenine saldırır.
Bizim kıskananımız çok. O da benim hoşuma gidiyor. Çünkü KISKANILMAK BEĞENİLMENİN ALAMETİDİR, ÜSTÜNLÜK ALAMETİDİR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Nisan 2012> Daha Fazla

Hikmetle konuş, kısa ve özlü konuş. Uzun konuşmak, gevezelik çok büyük bir hastalıktır. Bütün dünyada yaygındır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2012> Daha Fazla

Sen ahiretle alay etmekle ahiretten kurtulacağını veyahut ahirete ait korkunu yeneceğini zannediyorsun ama öyle bir şey olmaz. Daha da suçlu hale gelirsin, daha beter işkence görürsün, daha da canın yanar.
Melekler canını alırken kanın iliğin çekilir, yapamazsın onu (ahiretle alay edemezsin). Cehennemde diz çöktürüldüğünde yapamazsın sen onları. Orada o eğlenceci kafa olmaz, alkışlayanlar da olmaz. Orada dalga geçmeye ekip de bulamazsın.
Ahiretle alay edince o alayla ahiretten kurtulacak mısın? Cehennem azabından mı kurtulacaksın? Ölürken hiç öyle oradaki güldüğün gibi olmuyorsun, ağzın burnun kayıyor. Debeleniyorsun, gözyaşları içerisinde dehşet yaşıyorsun, muazzam bir şok yaşıyorsun. Hiç de öyle karikatür seyrederken gösterdiğin keyfi, neşeyi, pervasızlığı, umursuzluğu göstermiyorsun.
AHİRETLE İLGİLİ FIKRA OLMAZ. Ahireti niye olayın içine katıyorsunuz? Bu konuda ahirete niçin gerek olsun? Mukaddesatla ilgili niye fıkra olsun? AHİRETE, MELEKLERE KARŞI SAYGIYI AZALTACAK BİR ÜSLUP OLUŞTURMUŞ OLURSUN.

14 Haziran 2011; A9 TV> Daha Fazla

EGOİST BENCİL İNSAN SEVGİYİ YAŞAYAMAZ. Egoist bencil olan mutlaka sevgiyi kaybeder. Sabırlı olmayan sevgiyi kaybeder, affedici olmayan sevgiyi kaybeder.

10 Temmuz 2011; A9 TV, Kanal Avrupa ve Çay TV> Daha Fazla

KOMPLEKSLİ OLMAK ÇOK BÜYÜK SORUNDUR. YÜKSEK DÜŞÜNCELİ, KALİTELİ, AKILLI, ASİL İNSANLARDA BÖYLE BİR DÜŞÜNCE OLMAZ, böyle bir tavır olmaz; onlar böyle şeye gerek de duymaz, muhatap da olmazlar. Modern olmayı kendince o komplekslerini dengeleyen bir sistem olarak görüyorlar.

> Daha Fazla

İNSANLARIN BİR KISMI DERT VE BELA OLMADAN ALLAH’A DÖNMÜYORLAR. Bir fırtına anında gemide dua edenleri örnek veriyor Allah. Allah hastalıklar yaratıyor. Fakat buna rağmen delicesine nimetlerden istifade etmeye çalışan, fakat nimeti verenle de hiçbir şekilde bağlantı kurmayan, şükretmeyen insanlar olduğunu görüyoruz. O yüzden Allah insan için “zalim ve nankördür” diyor. O ruh azgınlığını kırmak için Allah, o dertleri ve belaları veriyor.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top